Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nemocenská a PID

Autor Pavlína
Předmět nemocenská a PID
Dotaz

Vážený pane předsedo,

chtěla bych se zeptat na informaci stran nemocenské při 3. stupni ID. Když osoba, která pobírá ID 3. stupně, je zároveň zaměstnaná na plný úvazek ve státních službách a musí být hospitalizovaná z důvodu operace, je této osobě vyplácena nemocenská? Četla jsem informaci, že nemocenská je vyplácena nejdéle 70 dní, ale co když léčba bude dlouhodobějšího rázu? Děkuji. S pozdravem Mgr. Hanáková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hanáková,

je tomu skutečně tak, že při pobírání ID 3. stupně je vyplácena podpora v nemoci pouze 70 dní. Jediná vyjimka je u pobírání ID, kdy je v rozhodnutí uvedeno, že příjemce může pracovat pouze za mimořádných podmínek, tedy podle § 39, odst. 4, písm. f) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění. U tohoto ID není krácena doba výplaty nemocenských dávek. Pokud je léčba delší tak je příjmem pouze ID. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.