Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nemocenská a inv.důchod

Autor ivana
Předmět nemocenská a inv.důchod
Dotaz Dobrý den.Můžete mi prosím napsat,zda se musí při přiznání inv.důchodu 1st.ukončit neschopenka?Na OSSZ mi řekli,že do 30dnů.Jsem ještě v léčení,mám před sebou 2 operace a u 1 a 2st.se mi to zdá divné.Musela bych do práce což není možné.Ještě jeden dotaz-mohu při neschopnosti delší než jeden rok,požádat současně o prodloužení a inv.důchod?Opět bylo řečeno,že nelze. Moc Vám děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivano,

při pobírání ID I. stupně není povinnost ukončit pracovní neschopnost. Můžete samozřčejmě požádat o prodloužení PN. Doporučujin Vám vždy všechny žádosti posílat písemně.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.