Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nemocenská a důchod

Autor Dana
Předmět Nemocenská a důchod
Dotaz Dobrý den, od 14.1.2020 jsem v pracovní neschopnosti a zároveň jsem podala výpověď s tím, že můj pracovní poměr skončí 31.3.2020 a od 1.4.2020 jsem podala žádost o starobní důchod. Vzhledem ke zdravotnímu stavu do zaměstnání už zřejmě nenastoupím. Pracuji v chráněné dílně a zaměstnavatel dostává dotace. Zaměstnavatel chce abych nemocenskou ukončila 29.3.2020 a jeden den, že si vyčerpám náhradní volmo,které mám z prosince 2019 a jeden den budu jako v práci a tento den mně proplatí jako odpracovanou směnu. Myslím si,že je to účelové, aby zaměstnavatel dostal za celý měsíc dotaci.Nevím zda mám neschopenku ukončit,protože jinak mně neproplatí zaměstnavatel náhradní volno.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

samozřejmě, že od zaměstnavatele je to účelová věc, ale myslím si, že mu to nepomůže. Záleží na Vašem rozhodnutí, zda mu vyhovíte či ne. Pokud pobíráte ID, tak Vám nic nehrozí, záleží na Vás, zda mu chcete vyhovět.

S pozdravem Václav Krása