Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nemoc z povolani

Autor Nováková
Předmět Nemoc z povolani
Dotaz Vážený pane Kráso měla bych na Vás dotaz: Byla mi přiznána nemoc z povolání a zaměstnavatel se proti tomu odvolal podle §46 odst. 1 zákona č. 373/2011 Sb. Já jsem momentálně v PN, ale vím, že odvolací proces NzP trvá obvykle dlouho a já ještě před jeho ukončením budu muset nastoupit do zaměstnání. Může mě zaměstnavatel propustit i na jinou chorobu tzv. všeobecnou nebo je povinen čekat, až toto odvolání bude ukončeno. Jak mám v tomto případě postupovat? Musím výpověď podepsat nebo mě zaměstnavatel musí prozatím přeřadit na jinou pracovní pozici? Jaké má zaměstnavatel v tomto případě povinnosti a jaké mám já práva? Vím, že na mne budou zkoušet různé triky a nerada bych si poškodila. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

pokud závodní lékař uzná, že nesplňujete zdravotní podmínky pro výkon práce, kterou jste vykonávala před nemocí z povolání, tak takovou práci dělat nemůžete. Je na zaměstnavateli, na kolik Vám zajistí náhradní pracovní pozici. Pokud však uvede, že pro Vás nemá vhodné pracovní místo, tak Vás může ze zdravotních důvodů propustit. V takovém případě Vám neplatí ani odstupné. Potom byste pobírala podporu v nezaměstnanosti. Doporučuji Vám, abyste po ukončení pracovního poměru se zaregistrovala na ÚP jako uchazečka o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji