Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nemoc z povolání.

Autor Nováková
Předmět Nemoc z povolání.
Dotaz Dobrý den. Budu přeřazena na jinou lehčí práci v důsledku přiznání nemoci z povolání. Co se stane, až mě zaměstnavatel propustí třeba po 1 roce bude mi muset taktéž vyplatit 12 násobek platu nebo mi dá jen výpověď bez odstupného. Jedná se mi o to, jestli se může zaměstnavatel takto vyhnout vyplacení 12 násobku odstupného.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

pokud by Vás zaměstnavatel propustil ze zdravotních důvodů, které by však neměly souvislost s nemocí z povolání a neměl by pro Vás jiné zaměstnání, tak asi by se skutečně mohlo vyhnout vyplácení odstupného ve výši 12 měsíců. Je to však velmi spekulativní, protože byste se mohla soudně bránit, takže nepředpokládám, že by takto zaměstnavatel postupoval.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji