Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nemoc z povolání

Autor Petra Rašková
Předmět nemoc z povolání
Dotaz Dobrý den,opět chci poděkovat za rychlou odpověď..a do třetice mam ještě dotaz..tak tedy znamená, že když měla mamina průměrný plat 11000 teď jí uznají CID např.5000takže jí odečtou od prům.vydělku odečtou CID a minimální mzdu tak to nebude mít rentu žádnou ne?děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Rašková,

vzhledem k ČID jí bude odečtena jen polovina minimální mzdy, ale určitě to tak nějak bude. V této věci docela chaos, vím, že NRZP ČR se již tímto problémem zabývá, protože je zřejmé, že takovýto způsob poškozuje lidi, kteří měli pracovní úraz a nyní se dostávají do neřešitelené ekonomické situace.

S pozdravem Václav Krása