Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nemoc OZP v kalendářním měsíci a výplata renty

Autor Petr
Předmět Nemoc OZP v kalendářním měsíci a výplata renty
Dotaz Dobrý den, jsem ID II.st pracujíci na půl úvazku a v minulém měs. jsem byl 10. dnů v prac. neschopnosti a poj. mi odmítá vyplatit rentu z prac. úrazu dokud nedoložím proč a s čím jsem marodil, ikdyž jsem odevzdal výplatnici,kde bylo vše rozepsáno zaměstnavatelem. Marodil jsem krátce a OSSZ mi nemoc nehradila Má poj. Kooperativa nárok vědět, s čím jsem marodil? Děkuji Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

je to skutečně tak, že pojišťovna může požadovat informaci o důvodu Vaší pracovní neschopnosti. Já s tím sice nesouhlasím, ale je to tak. Pojišťovna si hlídá zda se nejedná o nějaké závažné onemocnění, které by Vám bránilo v pracovní aktivitě. Jejím cílem je zastavit výplatu renty, pokud by se jednalo o závažnou nemoc, která způsobuje Vaši pracovní neschopnost s tím, že by Vám přestala vyplácet rentu, protože máte jiné zdravotní postižení, než na které byla původně renta přiznána.


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása