Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nemoc a účast ve výžběrovém řízení

Autor Zuzana Mikšíková
Předmět nemoc a účast ve výžběrovém řízení
Dotaz

Dobrý den,

jsem OZP a jsem již podruhé v tomto roce nezaměstnaná. Byla jsem propuštěna ve zkušební době a jsem od té doby v neschopnosti již asi 6 týdnů. V minulosti jsem někde četla že v době pracovní neschopnosti se nelze účastnit výběrových řízení. Je to pravda? Děkuji za odpověď a hlavně za Vaši trpělivou práci Zuzana Mikšíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mikšíková,

i v pracovní neschopnosti se můžete účastnit výběrových řízení, ale měla byste mít od lékaře propustku a nebo doufat, že na Vás nepřijde kontrola.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.