Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nedostatek možností pracovat, ID II.st.

Autor Josef Zima
Předmět Nedostatek možností pracovat, ID II.st.
Dotaz

Dobrý den. Rád bych se zeptal, co se stane v případě, když 59 letý člověk, pobírající invalidní důchod II. stupně, je registrován déle, než jedenáct měsíců, ale práce prostě není. Co se děje se sociálním pojištěním, zdravotním pojištěním, potažmo podporou?

Děkuju, hezký den, Josef Zima

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zimo,

protože jste dovršil více jak 55 let, tak můžete být 3 roky registrován na ÚP jako uchazeč o zaměstnání a tyto tři roky jsou Vám počítány jako náhradní doby na starobní důchod. U zdravotního pojištění není problém, protože to je hrazeno státem po celou dobu pobírání jakéhokoliv stupně ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji