Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Navýšení minimalni mzdy

Autor Vladimíra
Předmět Navýšení minimalni mzdy
Dotaz Dobrý večer pane Kráso,chtěla bych Vám poděkovat jak za nás bojujete a hlavně o vyrovnání minimální mzdy zdravotně postižených lidi.Chci se Vas zeptat jestli bude nějak určena výše toho navýšení zaměstnavatelům nebo si to určí oni sami.Pracuji u firmy která zaměstnává převážně lidi s ČID a pracujeme na zkrácený úvazek 6hodin denně za 6000kč hrubého.Mohl byste prosím zhruba říct jaká by asi mohla být hrubá minimalni mzda v tomto případě od toho ledna 1.1.2016?Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vladimíro,

zvýšení minimální mzdy u příjemců invalidních důchodů se provede Nařízením vlády a zaměstnavatelé musí toto nařízení vlády respektovat. Předpokládá se, že od 1. 1. 2016 by došlo k částečnému navýšení minimální mzdy příjemců ID tak, aby se snížil rozdíl mezi obecnou minimální mzdou a výše uvedenou mzdou. Dorovnání by mělo být od roku 2017.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.