Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Návštěva u lékaře

Autor Milan
Předmět Návštěva u lékaře
Dotaz Dobrý den, pane Kráso. Pracuji v chráněné pr. dílně, tedy teď po novu chráněné pracovní místo, zkrácený úvazek, 6 hodin. Jednou do měsíce musím jezdit na kontroly k lékaři do vzdálenějšího, krajského města, blíže nic nemám. Je to na celý den. Zaměstnavatel mi neproplácí tyto návštěvy u lékaře, nebo mi na ten den napíše dovolenou. To mám do roka 12 dní z mé dovolené pryč. Má na to právo, nebo mi má proplácet tyto lékařské prohlídky jiným způsobem? Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

doporučuji Vám, abyste se obrátil se stížností na postup zaměstnavtele na Inspektorát práce, který má pracoviště v každém okresním městě.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.