Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Návrat do zaměstnání

Autor Jára
Předmět Návrat do zaměstnání
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

po úraze páteře pobírám skoro dva roky  invalidní důchod I.stupně /po roce jem byl na přezkoumání mého zdravotního stavu,invalidní důchod mi byl ponechán/.

V současné době uvažuji o částečném /poloviční úvazek/ návratu do původního zaměstnání /řidič  autobusu/,ale dozvěděl jsem se ,že po návratu mi bude tento invalidní důchod I.stupně odebrán,neboť se vracím i když částečně do své profese .Chtěl bych vědět,  zda je to pravda či          nikoliv.

Předem děkuji za Vaši odpověď        Jára

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Járo,

pokud se vrátíte na částečný úvazek do zaměstnání, tak by Vám neměl být odebrán ID I. stupně.

S pozdravem Václav Krása