Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nástup do zaměstnání s ČID st. II po mateřské

Autor Silvie Krpcová
Předmět Nástup do zaměstnání s ČID st. II po mateřské
Dotaz

Dobrý den Vážený pane Kráso,

mám dotaz ohledně platu v zaměstnání. Do mého zaměstnání jsem nastoupila v srpnu 2005 poté jsem šla v prosinci 2005 na rizikové těhotenství. Dítě se narodilo červenec 2006. Nastoupit jsem měla znovu 1. 8. 2009 mezitím jsem otěhotněla znovu. Květen 2008. Doma jsem byla do 10. 5. 2011. Znovu mě vzali na stejné místo. Jenže když jsem nastupovala v roce 2005 v srpnu, tak mi byla nabídnuta mzda 50 kč na hodinu. Nyní mi to po mnoholetém přerušení a vrácení znovu po mateřské snížili na 38 kč. Navíc mi tuto upravenou smlouvu nabídli až po 14 dnech co jsem tam znovu začala pracovat. Samozřejmě s dřívějším datem. Od začátku měsíce května tototo roku. Důvod byl ten, že je málo práce a že se mnou nepočítali, že se vrátím zpět do zaměstnání. Můžete mi poradit jak to řešit. Přistopila jsem na tuto podmínku z důvodu nenalezení nového zaměstnání. Ostatní zaměstnanci mají normálně 50 kč na hodinu jen já 38 kč.Něják se mi to nezdá, proto se na vás obracím jak bych to měla řešit.

Spoustu lidí mi říká, že můžu být vůbec ráda, že mě vzali zpátky, že jsem se měla podle zákona vrátit po 3. letech, že po tuto dobu jsou mi nuceni místo v zaměstnání držet. To já samozřejmě vím, ale když mi mezitím začala nová mateřská?

 

Děkuji moc za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krpcová,

nařízení vlády o minimální mzdě umožňuje, aby příjemci ID I. nebo II. stupně byla snížena minimální mzda o 25 % tedy na 6 000,- Kč měsíčně, což odpovídá Vašemu platu. Nelze proto hovořit o porušení zákona. Záleží tudíž pouze na Vás, zda budete za těchto platových podmínek pracovat.

S pozdravem Václav Krása