Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nástup do zaměstnání po snížení inv. ze 3 na 1 stupeň

Autor Zdeněk
Předmět Nástup do zaměstnání po snížení inv. ze 3 na 1 stupeň
Dotaz

Dobrý den,před 14 dny jsem byl u posudkové lékařky a bylo mi sděleno,že mi snižují inv.důchod ze 3 na 1 stupeň.Dále jsem byl poučen,jak mi rozhodnutí přijde písemně,tak od toho data se musím přihlásit na pracovní úřad nebo nastoupit do zaměstnání.Podařilo se mi sehnat zaměstnání,ale musím nastoupit už od 1.9.,jinak o práci přijdu.Můžu sepsat pracovní smlouvu dřív než mi rozhodnutí o snížení inv.důchodu přijde písemně?Děkuji předem za odpověď.Zdeněk.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zdeňku,

samozřejmě, že můžete uzavřít pracovní smlouvu. Nic Vám nehrozí.

S pozdravem Václav Krása