Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nástup do práce po mateřské

Autor Pavla
Předmět nástup do práce po mateřské
Dotaz

Dobrý den,šestým rokem jsem na mateřské dovolené a rok pobírám invalidní důchod 1.stupně z důvodu onemocnění ROSkou. Letos v létě bych měla nastoupit do práce na místo,které jsem opustila s nástupem na mateřskou dovolenou,ale mezitím se firma přestěhovala a dojíždění s častým přestupováním je pro mě z fyzického hlediska velmi náročné (špatně chodím a velmi brzo se unavím).V práci mi řekli,že pokud chci nastoupit, tak pouze na plný úvazek.Chtěla jsem se zeptat,jak se mám teď zachovat?Dojíždění je pro mě nemyslitelné. Děkuji za odpověď a zdravím.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlo,

Vaše situace je složitá. Zaměstnavatel Vám může dát výpověď z důvodu zdravotního stavu,  potom nemáte nárok ani na odstupné. Proto Vám doporučuji, abyste se snažila maximálně dohodnout s Vašim zaměstnavatelem. Nejlépe by bylo, pokud nemůžete pracovat podle představ zaměstnavatele, aby Vám dal výpověď pro nadbytečnost.

S pozdravem Václav Krása