Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nástup do nového zaměstnání a náklady s tím spojené

Autor Eva Nandótková
Předmět Nástup do nového zaměstnání a náklady s tím spojené
Dotaz

Vážený pane Krása...jsem "poživatelkou" ID 2.stupně a jeho výše mne nutí si přivydělávat...po otřesných zkušenostech z jedné chráněné dílny,kde jsem vydržela pracovat 16 let jsem změnila zaměstnání a našla si práci na poloviční úvazek...při nástupu do nového zaměstnání jsem musela doložit různé dokumenty....což není problém,ale stálo to nějaké peníze-Trestní rejstřík 100kč....zdravotní průkaz 100kč a zdravotní způsobilost 100kč....je normální,že si musí budoucí zaměstnanec platit tyhle náklady???Děkuji za Vaši odpověd´ a pěkný den. S pozdravem Eva 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nandótková,

skutečně to tak je, že výpis trestního rejstříku a zdravotní způsobilost, případně další dokumenty, které zaměstnavatel požaduje, si musí budoucí zaměstnanec zaplatit sám. Pokud by však zaměstnavatel požadoval následnou zdravotní prohlídku, tak tu běl zaplatit už on.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji