Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nárok na podporu v nezaměstnanosti při získání ID 1. stupně

Autor Jaroslava Samková
Předmět Nárok na podporu v nezaměstnanosti při získání ID 1. stupně
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso,

prosím o zodpovězení mého dotazu:

manželovi byl dnes přiznán invalidní důchod 1. stupně. V pra covní neschopnosti byl od října 2010. K tomu datu též přerušil živnostenskou činnost. Může si požádat na Úřadu práce o podporu v nezaměstnanosti? Za 11 měsíců bude mít nárok na starobní důchod, je mu 61 let a svou práci nemůže vykonávat.

Děkuji

Jaroslava Samková

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Samková,

pokud Váš muž byl OSVČ tak ti si zpravidla neplatí pojištění na nezaměstnanost, a tudíž potom nemají nárok na dávky v nezaměstnanosti. proto je potřeba tuto věc konzultovat na ÚP.

S pozdravem Václav Krása