Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nárok na podporu

Autor mila
Předmět nárok na podporu
Dotaz

DOBRÝ DEN,CHTĚLA BYCH VĚDĚT,JAK DLOUHO MNĚ BUDE VYPLÁCENA PODPORA V NEZAMĚSTNANOSTI.13.11.JSEM DOSTALA ČID A NEMOHU VYKONÁVAT SVOJI PRÁCI A TED ANI ŽÁDNOU JINOU Z DŮVODU BOLESTÍ.JE MĚ 56LET A PRACOVALA JSEM OD 18LET .PO VYUČENÍ,MÁM 2 DĚTI-ZAOPATŘENÉ.DĚKUJI ZA ODPOVĚD MILA

TEPRVE SE PŮJDU PŘIHLÁSIT NA ÚP.JEŠTĚ TENTO MĚSÍC MARODÍM.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mílo,

délku podpora vy nezaměstnanosti upravuje § 43, zákona č. 435/2006 Sb., o zaměstnanosti.

§ 43

 (1) Podpora v nezaměstnanosti náleží uchazeči o zaměstnání při splnění stanovených podmínek po podpůrčí dobu. Podpůrčí doba činí u uchazeče o zaměstnání
 
a) do 50 let věku 5 měsíců,
 
b) nad 50 do 55 let věku 8 měsíců,
 
c) nad 55 let věku 11 měsíců.
 
 (2) Rozhodující pro délku podpůrčí doby je věk uchazeče o zaměstnání dosažený ke dni podání žádosti o podporu v nezaměstnanosti.

To znamená, že budete mít nárok na 11 měsíců podpory v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása