Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

narok na duchod

Autor karel
Předmět narok na duchod
Dotaz

Kdyz se slepec zamestna normalni praci riskuje plny duchod odebrani?A co taky jini treba mentalni retardi nebo schizofrenici maji se bat taky odejmuti?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karle,

pokud příjemce ID v rozhodnutí uvedeno, že může pracovat za mimořádných podmínek, tak vždycky vzniká nebezpečí, že při kontrole zdravotního stavu může být příjemci ID, který pracuje na plný pracovní úvazek snížen nebo odebrán ID. Žádný zákon nestanoví zákaz pracovní činnosti při pobírání ID, ale praxe je taková, že při větším pracovním zatížení je ID odebrán nebo snížen. Vždy doporučuji, aby příjemce ID III. stupně pracoval maximálně 3 hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása

 

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.