Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

narok na podporu

Autor hans
Předmět narok na podporu
Dotaz

Dobry ranko,chapu to dobre,ze clovek,ktery pracoval pul roku az rok a zaroven pobiral ID3 bez mimoradnych podminek nemuze se ted po ukonceni zamestnani zaregistrovat na urad prace kvuli podpore v nezamestnanosti? Je moznost se zaregistrovat "jinak"  ale aby UP vyplacel jinou nahradu podpory ?Nezda se vam to jako diskriminace ti lide odvadeli asi pojisteni socialni,platili si,a najednou nemuzou brat podpory ?'

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hansi,

je to skutečně tak, že příjemce ID III. stupně nemůže být zaregistrován na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, ale pouze jako zájemce o zaměstnání. Je to spojeno s tím, že je například nižší podpora v nezaměstnanosti. Je to samozřejmě diskriminační. NRZP ČR na tuto diskriminaci neustále upozorňuje a uvádí jí v ročních zprávách o stavu lidských práv. Bohužel zatím marně. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vclavkrasa.cz/. Děkuji.