Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nahradní práce

Autor Hana
Předmět nahradní práce
Dotaz Dobrý den,chtěla bych se zeptat ohledně náhradní práci od zaměstnavatele,jedná se o to že jsme cháněná dílna a zamněstnavatel má málo práce tak nám dával náhradní prci.Venkovní uklid kolem firmy,a jelikož jsou lidé kteří mají zdravotní problémy s pohybového aparátu,jedná se o klouby,kolena,záda,jsou tu většinou lidi po operacích.Je možno vykonávat tuto náhradní práci přes nesouhlas zamněstnancu,po odmítnutí této fyzické práce,nám zamněstnavatel zaplatil jenom 4hodinovou pracovní dobu a ty dvě hodiny jsme nedostali zaplaceno,protože máme ukolovou mzdu.Přitom na nás zamněstnavatel dostává dotace.Děkuji za vyřízení Paní Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

zaměstnavatel musí přizpůsobit práci zdravotnímu stavu zaměstnance. Pokud zaměstnavatel nerespektuje Váš zdravotní stav, doporučuji se obrátit na Okresní inspektorát práce.

Jiná možnost není.

S pozdravem Václav Krása