Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mzdový výměr.

Autor Brejk
Předmět Mzdový výměr.
Dotaz

Dobrý den.

Mám druhý stupeň invalidity a  minulý týden jsem v zaměstnání podepisoval nový mzdový výměr z důvodu zvýšení minimální mzdy.

Ve mzdovém výměru se uvádí ""....naplněním pracovní smlouvy zaměstnavatel přiznává a se zaměstnancem sjednává  základní hrubou měsíční mzdu ve výši 7.300,-Kč + prémie 0-100% / měsíc.
Zaměstnavatel zaručuje zaměstnanci, že obdrží mzdu alespoň ve výši minimální mzdy.""

Prémie jsem od zaměstnavatele po celou dobu zaměstnání, neměl nikdy žádné a ve výplatní listině u částky prémie vždy uvedeny pouze nuly.
Chci se tedy zeptat zda-li je tento mzdový výměr opravdu v pořádku, či nikoli ? Děkuji za vaši pomoc, Jacek.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Brejku,

je to zvláštní a spíš bych trval na tom, že by měla být základní mzda ve výši minimální mzdy. I když věta, že "Zaměstnavatel zaručuje zaměstnanci, že obdrží mzdu alespoň ve výši minimální mzdy"...jasně stanoví, že nemůžete dostat nižší mzdu. Z pohledu zákona je to v pořádku.

S pozdravem Václav Krása