Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mzda od 1.července

Autor Jiří Tomek
Předmět Mzda od 1.července
Dotaz Zdravím,chci se zeptat,pracuji jako strážný a mum Čid1,od července nám sníží výplaty,že už nemají výhody od státu,že musí za nás vše platit.Měsíční mzda 6000kč-příplatky noc 10 procent přesčas 25 procent-so,ne 10 procent o svátku není zmínka.Prosím o odpověd,jestli je vše v pořádku.Děkuji za odpověd Tomek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tomku,

je to tak, že od 1. 7. 2012 se zaměstnavatel musí podílet minimální částkou 25 % na vyplacených mzdách, aby obdržel příspěvek od ÚP 8000,- korun na jednotlivého pracovníka. To znamená, pokud je Vaše měsíční mzda 6000,- korun, tak zaměstnavatel obdrží pouze 4500,- korun jako příspěvek a 1500,- dát ze svého, to je z pěněz, které jste mu vydělal.

S pozdravem Václav Krása