Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

mzda 48.10kč na hodinu

Autor Jaroslav Stainer
Předmět mzda 48.10kč na hodinu
Dotaz

Zdravím vás,prosím o radu.Pracuji na vrátnici již třetím rokem a firma mě platí 48.10kč na hodinu,což mám i ve smlouvě.Smlouvu mám už na dobu neurčitou,Měsíčně mě to dělá za odpracované hodiny kolem 7.000kč.asi 136hodin.z takové částky nejsem schopen zaplatit nájem v bytě.je možné abych bral takovou malou mzdu?děkuji vám moc za odpověd.Jaroslav Stainer

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Stainere,

minimální mzda, která platí od 1. 1. 2016 činí více než 53,- Kč na hodinu. měl byste na to upozornit svého zaměstnavatele. zaměstnavatel je povinnen dodržet minimální mzdu. Pokud však pracujete na menší úvazek, tak samozřejmě máte celkově menší mzdu. Je potřeba, abyste se domluvil se zaměstnavatelem například na zvýšení počtu hodin.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji