Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mzda

Autor Dagmar
Předmět Mzda
Dotaz

Zdravím,chci se zeptat, zda-li je zákonem uzákoněna výše částky měsíční mzdy,kterou je zaměstnavatel povinnen zaplatit osobě zdravotně postižené,která je jeho zaměstnancem a o jakou částku se jedná?  Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dagmaro,

nařízení vlády, které stanoví výši minimální mzdy současně umožňuje, že při pobírání invalidního důchodu III. stupně lze vyplácet minimální mzdu pouze ve výši 50 % stanovené minimální mzdy. Považujeme to za diskriminaci a snažíme se to změnit. Současná výše minimální mzdy je 8.000,- Kč.

S pozdravem Václav Krása