Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

může vykonávat tuto práci?

Autor Ilona Smolová
Předmět může vykonávat tuto práci?
Dotaz

Dobrý den,mám na vás dotaz ohledně invalidního důchodu.Je možné,aby člověk ,který má po operaci zad ,má invalidní důchod,u firmy kde byl zaměstnán pracuje brigádně a vykonává práci ,že jezdí traktorem.Takovéto chování se mi nelíbí ,zvlášť když čtu příspěvky od lidí ,kteří by si ho zasloužili a nemají ho (inval.důchod) Děkuji vám předem za odpověď Smolová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Smolová,

osoba, která má přiznán invalidní důchod může i nadále pracovat, avšak záleží na skutečnosti dle jakého paragrafu zákona ( konkrétního písmene ) byl invalidní důchod přiznán. Vždy však musí takový člověk konzultovat rozsah a typ prací se svým ošetřujícím lékařem tak, aby práce nezhoršovala jeho zdravotní stav. Záleží tedy na doporučení lékaře.

S pozdravem.

Václav Krása