Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

možnost zaměstnání při PID III.stupně a PnP II. stupně.

Autor Martin
Předmět možnost zaměstnání při PID III.stupně a PnP II. stupně.
Dotaz Dobrý den Vážený p. Kráso, obracím se na Vás s prosbou o Váš nezávazný názor na možnost zaměstnání osoby ZTP, s přiznaným(12let) PID III.stupně a Pnp ve stupni druhém.Jednalo by se o pracovní poměr na částečný úvazek a vzhledem k uznané neschopnosti zvládat zákl.živ. potřebu mobility, s využitím možnosti dopravy do místa zaměstnání a domů přímou linkou pro tělesně postižené. Bývá často, dle Vašich dosavadních zkušeností a bohaté praxe z korespondence s touto problematikou toto důvodem pro pravděpodobné překvalifikování této osoby ze strany LPS? Zde jsem si plně vědom skutečnosti, že se jedná o informaci čistě orientační. Děkuji pěkně, s úctou Martin

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

pokud příjemce ID III. stupně nemá v rozhodnutí uvedeno, že může pracovat za zcela mimořádných podmínek, tak vždy doporučuji, aby pracovní aktivita nepřesahovala 3 hodiny denně. Pokud bude osoba pracovat 3 hodiny denně, domnívám se, že nehrozí změna ID, ale je to vždy věc rozhodnutí posudkového lékaře a někeří se chovají, jako by klientům těm důchody záviděli.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji