Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Možnost přivýdělku při inv. důchodu 3. stupně

Autor Klára Vondráčková
Předmět Možnost přivýdělku při inv. důchodu 3. stupně
Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Můj známý má přiznán invaliditu třetího stupně dle paragrafu 39 odst. 2 písm. c cit. zákona. Není  schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Pracovní schopnost poklesla o 70 procent. Je možné, aby si kvůli špatnému finančnímu stavu přivydělával alespoň jako vrátný, nebo hlídač, kde by jen seděl a nedělal těžkou práci. Jako brigádu a v jakém rozsahu hodin, případně vůbec? Děkuji za odpověď. Vondráčková

Je invalidní dle paragr. 39 odst.1zákona č. 155/1995 Sb.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vondráčková,

vždy v těchto případech doporučuji pracovní aktivitu maximálně v rozsahu 3 hodin denně. V takovém případě by Vašemu známému nemělo hrozit odebrání nebo snížení ID.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.