Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Možnost přivýdělku k invalidnímu důchodu

Autor Vladimír Fiala
Předmět Možnost přivýdělku k invalidnímu důchodu
Dotaz

Dobrý den

Jsem v invalidním důchodu již od roku 2004 podle § 39, odst.1, písm.a/ zák.č.155/95Sb.

Moje schpnost poklesla nejméně o 69%. Přesto jsem se naučil s tímto stavem žít a rád bych si přividělával něco  k důchodu,doposud jsem mohl odpracovat 150 hodon ročně. Nyní po změně zákonů a vyhlášek bych rád věděl kolik dní v roce mohu pracovat a kolik si mohu vydělat,aby mi nebyl krácen invalidní důchod.Prosím Vás neposílejte mi žádné zákony nebo vyhlášky ty už mám snad všechny co vyšl, poslali ze Sociálky,ale nikde jsem nenašel konkrétní odpověď.

Proto se obracím na Vás aby jste mi zodpověděli jednoduchou otázku: Smím či nesmím pracovat a za jakých podmínek?

Děkuji Fiala Vladimír

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Fialo,

tuto otázku dostávám velmi často. Doporučuji lidem, kteří pobírají ID III. stupně, což je pravděpodobně Váš případ, aby pracovali nejvíce tři hodiny denně. Na výdělku nezáleží, ČSSZ sleduje rozsah pracovních aktivit.

S pozdravem Václav Krása