Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Možnost pracovního uplatnění u osoby s PID

Autor Šotola
Předmět Možnost pracovního uplatnění u osoby s PID
Dotaz

Dobrý den,

vnuk je plně invalidní dle par. 39 odst. 1 písmena a), jde o invaliditu III. stupně dle par. 39 odst 2 písm. C) z. 155/1995 Sb. není schopen výdělečné činnosti za mimořádných podmínek, pracovní schopnost poklesla o 70 procent.
Není zaměstnán, nestuduje.

Mohl by s tímto důchodem chodit na brigádu-nechat se zaměstnat krátkodobě na dohodu o provedení práce, aniž by pak měl problémy s důchodem?

Děkuji Vám za odpověď. Šotola. 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Šotolo,

pobírání ID III. stupně nebrání krátkodobému zaměstnání, např. 3 hodiny denně nebo brigádní činnosti, pokud není trvalá. Taková brigádní výpomoc může být více hodin denně, ale musí být časově ohraničena.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.