Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

možné odebrání čid

Autor Vlastimil
Předmět možné odebrání čid
Dotaz

Dobrý den,mám 45 let,jsem po výměně dvou kyčelních kloubů.Operace provedeny v letech 2010,2011,mám přiznaný id 1.stupně.Jsem zaměstnán na plný uvazek jako řidič-obchodní zástupce.Jsem pozván na LPK a mám obavu o ztrátu id.Mohou to udělat,když chodím na protézách a můj zdravotní stav co se týká nohou je neměnný?

                                                                                 Děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vlastimile,

ID by Vám neměl být odebrán, protože pracujete, protože u ID I. stupně se předpokládá zaměstnání. Pokud by Vám byl ID odebrán, doporučuji Vám podat námitku.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.