Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

mohu pracovat při PID

Autor gabča
Předmět mohu pracovat při PID
Dotaz

Dobrý den ,prosím o radu.Od března roku 2008 mám přiznán PID podle §39 odt.1 písm.a/  Firma se mnou nerozvázala prac.poměr ,ale naopak mi umožnila zkrácenou prac.dobu na 20 hod.týdně.Mohu si takto přivydělat nebo mám mít obavy,že mi bude PID odebrán?Děkuji za zodpovězení na dotaz.Hezký podvečer.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

žádný právní předpis výslovně neobsahuje ustanovení, které by zakazovalo výděleč. činnost při plném invalidním důchodu. Vaše výdělečná činnost by měla být přiměřená zbytkovému pracovnímu potenciálu a neměla by zhoršovat Váš zdravotní stav. Doporučuji Vám v tomto směru konzultovat Vaši situaci s ošetřujícím lékařem, případně posudkovým lékařem. Výkon výděleč. činnosti by neměl být v rozporu s uznanou invaliditou. Riziko odebrání PID, zde existuje a proto doporučuji konzultaci s uvedenými lékaři.

S pozdravem.

Václav Krása