mininální mzda navýšení

dobry den mám ČID minimální mzda se navyšovala z 8000 Kč na 8500 Kč zaměstnavatel tvrdí že na navýšení z 8000 Kč na 8500 jsme neměli nárok jako ČID a jak to bude z navýšením na 9200 Kč děkuji
 
Karel štrobach

Vážený pane Štrobachu,

Váš zaměstnavatel má bohužel pravdu. Minimální mzda u příjemců ID zůstává 8000,- Kč a nebude se zvyšovat ani po 1.1. 2015.  Je to jasná diskriminace, proti které NRZP ČR až do konce bojovala. Minimální mzda u příjemců ID by se snad mohla změnit až po 30. 6. 2015.

S pozdravem Václav Krása 

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.
Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.