Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

minimálni mzda v roce 2020

Autor Soňa
Předmět minimálni mzda v roce 2020
Dotaz Dobrý den,pane Krasa, Mám CID1.spupne,pracovala jsem na zráceny úvazek 6h.denne a moje mzda na hodinu činila 70k/h.Nyni se vracim zpět po rodičovske dovolene v únoru 2020.Mám nárok na navyšeni hodinove mzdy podle nove minimalni mzdy?Započitáva se do minimalni mzdy i os.ohodnoceni? Předem děkuji za odpověd Burianová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Burianová,

minimální mzda znamená, že nesmíte mízt nižší mzdu, než je stanovena minimální mzda. Jak je složena, to je zcela jedno. Například, když budete mít mzdu 12 000,- a k tomu 2600,- osobní ohodnocení, tak máte výši minimální mzdy a je to v pořádku. Samozřejmě, to je příklad na plný úvazek. U nižších úvazků je částka jiná.

S pozdravem Václav Krása