Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Minimální mzda u ID v roce 2016

Autor jirka
Předmět Minimální mzda u ID v roce 2016
Dotaz Dobrý den pane Krása.Mám ID,první st.a pracuji u bezp.agentury na plný úvazek.Jaká se na mě vztahuje minimální mzda?Četl jsem v časopise Na kafíčko,ze dne 6/2016,kde odpovídá na dotazy Mgr.Pavel Jiránek právník.Odpovídá na dotaz jedné čtenářky,že poživatel plného ID a mladistvých může mzda činit i 50% minimální mzdy.Prý je to v nařízení vlády.Tak nevím co je pravda.Děkuji za odpověď.Jirka.

Odpověd na dotaz:

Vážený pabe Jirko,

minimální mzda u příjemce invalidního důchodu je stanovena na 9300,- a není pravda, že u poživatele plného či jiného ID může minimální mzda činit pouze 50 % obecné minimální mzdy. Je evidentní, že pan magistr Jiránek se v této oblasti vůbec neorientuje a nebo jste si špatně vyložil jeho slova.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji