Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

minimální mzda pro invalidy

Autor ladislav
Předmět minimální mzda pro invalidy
Dotaz

Dobrý den

Mám dotaz. Jak je možné v tomto státě, že při schválení minimální mzdy 8 500 Kč brutto i přesto podnikatelé našli skulinku jak okrást invalidu na kterého dostávají od státu dotace. Tento invalida dostane 8 000 Kč brutto, protože někdo udělal nedokonalý zákon nebo chybu.

To znamená pokud jsou na vrátnici dva vrátní ( jeden nemocný a druhý zdravý ) tak jeden dostane 8 500 Kč a ten druhý za stejnou činnost 8 000 Kč. Za co jsou invalidé v tomto Českém bordelu trestáni? Kdy dojde k nápravě?

Děkuji za odpověď

L. Richter

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ladislave,

to se nejednalo o chybu, ale byl to záměr MPSV ČR, který Vláda ČR schválila. Ono tady vždy bylo, že lidé se ZP mají nárok na nižší minimální mzdu. Mám přislíbeno, že tento rozdíl bude v minimální mzdě od roku 2015 vyrovnán. Samozřejmě si to pohlídám.

S pozdravem Václav Krása