Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Minimální mzda pro invalidní důchodce

Autor Jana
Předmět Minimální mzda pro invalidní důchodce
Dotaz

Dobrý večer, pane Kráso,

v poslední době se hrozně řeší dvojí minimální mzda (pro ID a ostatní zaměstnance bez důchodů). Chci se zeptat, protože jsem tohle info nikde nenašla, jestli dvojí minimální mzda platila vždy, nebo je to nějaký záhadný trend posledních let? Na stránkách mpsv jsem objevila pouze tabulku růstu mzdy od roku 1991 - do poslední aktualizace letos, ale pouze tu pro zaměstnance bez ID. Pracovala jsem totiž před lety pro jednu krysu (zaměstnavatel postrádající slušnost), no a rozhodně jsem minimální mzdu nedostávala. Takže z tohoto důvodu mě zajímá, zda v minulosti platila omezení pro ID. Díky

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

rozdílná minimální mzda byla bohužel poskytována mnoho let. Od 1. 1. 2017 by mělo být však vše vyřešeno.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji