Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Minimální mzda pro ID

Autor Šídová Miroslava
Předmět Minimální mzda pro ID
Dotaz Dobrý večer,pobírám ID prvního stupně a pracovní smlouvu mám nastavenou na 150hod.měsíčně. Je možné,že se na mne zvýšení min,mzdy pro ID nevztahuje?Dnes jsem dostala výplatní pásku a stále tam mám 8.000.Děkuji za odpověd a přeji příjemný zbytek večera,Šídová Miroslava.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šídová,

zvýšení minimální mzdy se Vás samozřejmě také týká. Podle počtu hodin pracujete pravděpodobně na 0,9 úvazku, což by mělo odpovídat přibližně asi 8500,- minimální mzdy. Doporučuji Vás upozornit na to své zaměstnavatele , případně se obrátit na inspekci práce, která má pracoviště v každém okrese.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji