Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Minimálni mzda a snížení pracovní doby

Autor Vladimíra
Předmět Minimálni mzda a snížení pracovní doby
Dotaz Dobrý den pane Kráso,chtěla bych se zeptat..je firma zaměstnávají vice jak 50% zdravotně postižených nějak vázána pracovními úvazky když pobírá dotace od státu?Pracujeme na 6hodin denně za 6000kč hrubého a je možné že při navýšení minimální mzdy i pro zdravotně postižené nám pokrátí pracovni úvazek než by nám museli přidat?Teď u nás pokratili pracovní uvazek na 5hodin pracovníkům na dohodu kteří delají stejnou práci. Děkuji a pěkný den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vladimíro,

podle mého názoru nemá zkracování pracovního úvazku přímou souvislost s výší vyplacené mzdy, protože zaměstnavatel obdrží jako příspěvek od státu vždy pouze 75 % vyplacené mzdy. To znamená, že při snížení Vašeho pracovního úvazku a případném snížení mzdy, obdrží zaměstnavatel nižší dotaci. Pokud bude navýšena minimální mzda u příjemců ID, tak pravděpodobně bude navýšen příspěvek pro zaměstnavatele.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji