Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Minimální mzda a chráněná místa

Autor Jana
Předmět Minimální mzda a chráněná místa
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso,

pracuji v tzv. chráněné dílně a jdou v práci drby, že zaměstnanců na chráněných místech se netýká navyšování minimální mzdy. My totiž pracujeme jen za minimální mzdu - současnou 12200 hrubého měsíčně.

Je tedy pravda, že pokud zákonodárci navýší minimální mzdu, má zaměstnavatel zaměstnávající OZP právo jim nepřidat? Čili zdravotně postižení zaměstnanci můžou ostrouhat a navýšení minimální mzdy se jich nemusí týkat?

Je takový postup vůbec možný?

Velmi děkuji za odpověď

Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

není pravda, že by opět došlo k tomu, že by minimální mzda u příjemců ID byla nižší než u ostatních pracovníků. O takové věci se zatím neuvažuje. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.