Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

minimalni mzda 2018 a zkraceny uvazek 37,5 hodin

Autor Tomas Kovarik
Předmět minimalni mzda 2018 a zkraceny uvazek 37,5 hodin
Dotaz

Dobrý Den, pane Václave Kráso, v současné době jsem osobou invalidní ve 2. stupni a můj dotaz směřuje k minimální mzdě(k hotovosti tedy platu) pri zkraceném uvazku 37,5 hodiny namísto plného uvazku kde je minimální mzda 12200kč hrubého měsičně.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kovaříku,

minimální mzda je od 1. 1. 2018 ve výši 12200 Kč. Výpočet je jednoduchý, protože nařízení vlády o minimální mzdě současně stanoví minimální hodinovou mzdu ve výši 73,20 Kč. Částku stačí vynásobit počtem hodin pracovního úvazku, a máte mzdu.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.