Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Minimální mzda

Autor Strouhalová
Předmět Minimální mzda
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.

Zaměstnáváme osobu zdravotně znevýhodněnou na pět hodin denně, pracuje jako administrativní pracovník. Jakou minimální mzdu můžeme dát? Našla jsem dvě tabulky pro minimální mzdu 2016 - pro zdravé a pro invalidní důchodce a nevím kterou tabulkou se mám řídit.

Děkuji za radu. Strouhalová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Strouhalová,

v letošním roce je ještě rozdílná mzda u příjemců invalidních důchodů o proti obecné minimální mzdě. V současné době je minimální mzda pro příjemce invalidního důchodu 9300,- Kč na plný úvazek. To znamená, že z této částky je potřeby vypočítat adekvótní část mzdy na 5 hodin.

Je pravděpodobné, že od 1. 1. 2017 dojde k vyrovnání minimální mzdy, takže už nebude minimální mzda pro příjemce ID snížena. Právě u těchto lidí může od příštího roku dojde k velkému zvýšení minimální mzdy v souvislosti s jejím vyrovnáním. Může to činit třeba i 2000,- Kč měsíčně. Vše se odvíjí od toho, jakou výši obecné minimální mzdy politici dohodnou.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji