Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

minimální mzda

Autor Václav Valenta
Předmět minimální mzda
Dotaz Dobrý den pane Kráso, Na konci minulého roku malinko chaotické - vládní návrhy, koaliční jednání, že mi nakonec unikl výsledek. Byla prosím Vás zvýšena minimální mzda pro osoby se zdravotním postižením na 9300 Kč ? Děkuji za odpověď a dodatečně přeji šťastný nový rok

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Valento,

minimální mzda pro příjemce ID byla od 1. 1. 2016 zvýšena na částku 9 300 Kč. Současně by měl být zvýšen příspěvek pro zaměstnavatele, kteří zaměstnávají více než 50 % OZP o 1 500 Kč. Toto zvýšení ještě není schváleno Parlamentem, ale mělo by se vše stihnout do konce března, aby bylo uplatnitelné již za první čtvrtletí 2016.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.