Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

minimální mzda

Autor Toufarová Ivana
Předmět minimální mzda
Dotaz

Myslíte že dojde od 1.7.2015 ke zvýšení minimální mzdy i u invalidních důchodů?

Vztahuje se nižší sazba minimální mzdy pro důchodce i na dohody o provedení práce souběžné s pracovním poměrem , jestli že se jedná o stejný druh práce např. vrátný?

Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Toufarová,

je to tak, že zaměstnavatel není povinen vyplácet nižší sazbu minimální mzdy pro příjemkce ID. Je to tak, že když bude vyplácet nižší sazbu minimální mzdy u příjemců ID tak je to v souladu se zákonem a nemůže být potrestán. Tudíž záleží na vašem zaměstnavateli, jakou mzdu Vám bude vyplácet.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji