Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

minimální mzda

Autor Adam Krejčí
Předmět minimální mzda
Dotaz

Dobrý večer pane Kráso, doslechl jsem se , že vláda schválila zvýšení min. mzdy na 9200kč. Znamená to, že např. lidé ve chráněných dílnách budou pracovat s rozdílem 1200kč ( lidé s důchody min. mzda 8000kč). Bude jednat NRZP o odstranění tohoto diskriminačního hodnocení lidí nebo má práce zdravotně postiženého člověka menší hodnotu než práce zdravého člověka, Děkuji za vyjádření Adam

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Krejčí,

Vláda skutečně schválila zvýšení minimální mzdy na 9200,- Kč ale u příjemců ID ponechala 8000,- Kč. Bojovali jsme o navýšení až do konce. Vláda ve svém usnesení zároveň snad stanovila, že minimální mzda u příjemců ID bude nižší pouze do 30. 6. 2015. Do té doby prý ministr MPSV ČR musí provést takové změny, aby mohla být odstraněna tato diskriminace.

Věřte mi, že jsem dělal co jsem mohl.

S pozdravem Václav Krása