Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

minimalní mzda + mzdové osobní ohodnocení v chráněné dílně

Autor tomas kovarik
Předmět minimalní mzda + mzdové osobní ohodnocení v chráněné dílně
Dotaz Dobrý Den, pane Václave Kráso momentálně pracuji v chráněné dílně a chci se zeptat zda-li je v pořádku že firma může na výplatní pásce vykázat menší minimální mzdu než 11000 i když pracuji na plný uvazek a zároveň mi dají nějakou částku osobního ohodnocení. Pokud se sečte minimální mzda + osobní ohodnocení tak se dojde k částce větší než 11000kč hrubého. Dám příklad základní mzda je 10680kč a osobní ohodnocení např. 800kč.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kovaříku,

minimální mzda na plný úvazek je 11 000,- Kč. To znamená, že tuto částku byste měl mít ve mzdovém výměru, který je součástí pracovní smlouvy. Dále součástí pracovní smlouvy by měla být i možnost osobního ohodnocení. Přičemž výše osobního ohodnocení není ve smlouvě stanovena, protože záleží na aktivitě pracovníka a posouzení nadřízeného. To znamená, pokud máte minimální mzdu a upozorňuji na plný úvazek, nižší než 11 000,- Kč, tak byste měla Vašeho nadřízeného na tuto skutečnost upozornit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji