Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Minim. mzda 9000 Kč

Autor Petr
Předmět Minim. mzda 9000 Kč
Dotaz Dobry den, predem moc dekuji za minulou odpoved, kde jsem si postezoval na to, ze po me chteji v Centru zrak. vad v Motole 100 Kc admin. poplatek za rok. Byl jsem tam a ptal jsem se na to a rekli mi, ze je to za vsechno, co budu chtit na cely rok, tj. zpravy, potvrzeni, atd. Tak nevim, zda je to v poradku, ale zaplatit jsem musel, zas mi to tak nevadi, pokud je tedy pravda,ze uz nic platit nemusim, uvidime priuste. Ale mam jiny dotaz, od 1.1.2015 bude zrejmne min mzda 9000 Kc. Jen se chci optat, zda to bude i pro lidi s PID a ID 1. a 2. stupne, kdyz pracuji na chranenem prac. miste, jako treba ja? Nebude to pro zamestnavatele nejaky impuls k propousteni? Pochybuji, ze od statu dostanou vice na prispevku, nez souc. 8000 Kc. Dle meho nazoru to problem neni, pokud si firma na sebe vydela, tech 500 Kc + cca 129 Kc navic na pojistnem mesicne na jednoho cloveka, snad nebude takovy problem, co myslite vy? Dekuji za odpoved, Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

budeme se snažit, aby minimální mzda u příjemců ID byla také navýšena, ale nemohu nyní garantovat výsloedek.

S pozdravem Václav Krása