Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mimoradne podminky ID3

Autor petr
Předmět Mimoradne podminky ID3
Dotaz

Dobrý večer,osoba co má tento dodatek tak?

 

1)musi se registrovat na UP

2)nemusi nikdy

3)nemusi,ale muze a dostane okamzite ¨jeste podporu k ID

(nepracovani pri ID3 je pokladano jako prace).

Pane Krasa,mam pravdu,kdyz se domnivam,ze 3odpoved je spravna?

Na druhou stranu,lze predpokladat,ze UP potom bude tuto osobu bombardovat nabidkami

vcetne brigad a chranenejch dilen?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

osoba ve III. stupni ID, která má dodatek, že může pracovat za mimořádných pracovních podmínek, se může registrovat jako uchazeč o zaměstnání. Pokud příjde o zaměstnání tak má právo na podporu v nezaměstnanosti jako ostatní občané.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.