Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

mimoradna klp

Autor matěj
Předmět mimoradna klp
Dotaz

Dobry den,je to tak,ze mimoradna klp je to kdyz napriklad tezky invalida PID,ktery nebyl 15let v zadnem zamestnani,najednou zacne chodit do jakekoliv zamestnani.Kdysi platilo,ze kdyz osoba PID nastoupila do jakehokoliv zamestnani bezneho(ne cerneho) musel to zamestnavatel do 3dnu hlasit CSSZ...a pak za 4 tydny prisla pozvanka na KLP...

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Matěji,

Vašemu dotazu nerozumím. Pokud osoba ve III. stupni začne pracovat, neznamená to, že bude provedena mimořádná kontrola jejího zdravotního stavu. Na druhé straně posudkové orgány mohou kdykoliv provést kontrolu nároku na jednotlivé dávky.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.