Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Menší, než minimální hodinová sazba/minimální mzda

Autor Jana
Předmět Menší, než minimální hodinová sazba/minimální mzda
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso, mohl byste mi vyjasnit následující zádrhel?

minimální mzda pro ID byla v roce 2016: 9300 kč, respektive 55,10 za hodinu. Je možné, aby se hodinová sazba snižovala dle počtu kalendářních dní?

Příklad: na výplatní pásce mám neustále 9300 - minimální mzdu (méně to nejde, ale víc to nikdy není), a to bez ohledu na to, jestli má měsíc 20, 21, nebo i víc pracovních dní.

Pokud jich má měsíc víc, hodinová sazba se sníží, protože víc, než 9300 jsem nikdy nedostala, čili je jasné, že za víc odpracovaných hodin v měsíci mám tím pádem menší průměr za hodinu.

Neměla by se minimální mzda spíš naopak zvyšovat s ohledem na počet kalendářních dní v měsíci, které vyjdou jako dny všední-pracovní a na fakt, že je stanovena i minimální mzda hodinová?

Děkuji za ochotu, Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

to záleží jakou máte podepsanou pracovní smlouvu. Pokud máte pracovní smlouvu, kde je stanovena měsíční mzda, pak se nepoužívá samozřejmě hodinová minimální mzda, ale máte stanovenu minimální mzdu měsíční. Taková mzda je zcela běžná u všech pracovníků veřejné správy, ale i mnoha podnicích, které poskytují služby.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji